/  Patarimai   /  Grožio specialistė pataria, kaip neapsirikti renkant Kalėdų dovaną

Grožio specialistė pataria, kaip neapsirikti renkant Kalėdų dovaną

Nenumaldomai artėja gražiausios metų šventės, o su jomis ir didysis dovanų pirkimo vajus, kuris daugeliui tampa nemenku galvos skausmu. Mat artimam žmogui ar draugui norisi išrinkti tokią dovaną, kuri nudžiugintų, būtų naudinga ir praktiška. Vienas iš dažnų pasirinkimų – grožio priemonės ir paslaugų kuponai. Tačiau kosmetologė Edita Debesienė teigia, kad dažnai nutinka taip, jog dalis dovanų taip ir lieka dulkėti lentynose, nes neatitinka nei gavėjo lūkesčių, nei poreikių. Tad specialistė dalinasi naudingais patarimais kaip neapsirinkti renkant kalėdines dovanas ir į ką atkreipti dėmesį.

Pasak kosmetologės, dažniausiai panaudojamos ir lengviausiai pritaikomos dovanos – iš grožio srities, tačiau ir jas renkant svarbu neapsirikti. „Pagrindinės klaidos – dovanoti grožio priemones, kurios yra stipriai koncentruotos, aktyvios arba specifinės. Perkant tokias dovanas atsiranda didžiausia tikimybė nepataikyti, o ir pridaryti daugiau žalos nei naudos. Rizikingi pavyzdžiai – aktyvūs rūgštiniai produktai, produktai su retinoliu, specifiniai pavieniai produktai, skirti veikti specifines odos problemas. Čia padaryčiau išimtį tik pilniems rinkiniams, kuriuose yra įtraukti visi odos priežiūros žingsniai su aiškiomis instrukcijomis pilnam odos priežiūros puoselėjimui.

Kadangi dėl gyvenimo būdo, tempo, cheminių medžiagų naudojimo, streso vis daugėja reaktyvių odos būklių bei odos ligų, sintetiniai pridėtiniai kvapikliai, mineraliniai aliejai, silikonas, agresyvūs konservantai neturėtų būti jūsų dovanos pasirinkimo dalimi. Tokie produktai yra pigūs ir keliaujantys į prastų dovanų grupę. Neturiu galvoje, jog dovanoti reikia tik labai prabangias ir brangias priemones, svarbu nesirinkti priemonės odai dėl kainos, turėtumėte suvokti kainos ir pačios priemonės galimybių santykį“, – sako prekinio ženklo „FaceDiary“ įkūrėja Edita Debesienė.

Dar vienas patarimas, renkant grožio priemones dovanai – nesirinkti jų pagal išvaizdžią pakuotę, o geriau atsižvelgti į patikimą gamintoją bei tiekėją, kokia jo koncepcija, ką jis propaguoja, kokia jo samprata į sveikatą bei odą. „Viskas, kas turi sąlyti su mūsų oda, patenka į organizmą, tad reiktų gerai pasvarstyti, ar patys norėtumėte tai teptis ant savęs. Siūlau dovanoti universalesnį produktą. Taip jūs ne tik lengviau pataikysite, bet ir nudžiuginsite artimąjį, o pajutus teigiamą priemonės efektą, jis galės asmeniškai atsirinkti sau tinkamiausias priemones asmeninės konsultacijos metu“, – pataria kosmetologė.

Pasak ilgametę darbo patirtį turinčios specialistės, universaliausios grožio priemonės yra tos, kurios drėkina, skaistina, atstato odą, nėra reaktyvios saulėje ar šaltyje. Dovanai išrinkti galima veido odai skirtus švelnius prausiklius, tonikus, drėkinančius serumus, kremus, skirtingo poveikio kaukes. „Žiema yra tas metas, kai odą reikia labiau pasaugoti ir duoti maksimaliai drėkinimo bei maitinimo, todėl su švelnesniais produktais niekada neprašausite“, – tvirtina E. Debesienė ir pataria, kad dovanoms puikiai tiks ir kūno priežiūros priemonės, mat ji dažnai nepelnytai lieka pamiršta. „Šildymo sezono metu kūno odos priemonės – ypatingai reikalingas dalykas, o ir pasirinkimas tikrai didelis. Moterys tikrai visada sunaudos priemones nuo celiulito ar strijų“, – sako ji.

Dar viena dovanų kategorija – dovanų kuponai. Jau daug metų neišeina iš populiariausių dovanų sąrašo ir visada tiks tiems, kurie bijo nepataikyti ar nori maksimaliai palepinti nesuklystant. „Per visą savo darbo praktiką nesu turėjusi nė vieno nepanaudoto dovanų kupono. Klientai tikrai labai noriai apsilanko ir išnaudoja galimybę tiek sužinoti apie savo odą kuo daugiau, tiek pasilepinti patys bei palepinti savo odą. Kosmetologija yra labai plati šaka, tad galima dovanoti nuo veido valymo, drėkinančių, stangrinančių odą procedūrų iki veido masažų – kiekvienam pagal poreikį. Jei nenorite dovanoti procedūros, kuponas pravers ir įrašius atitinkamą sumą, už kurią dovanos gavėjas pats išsirinks reikalingą jam dovaną – priemones arba procedūras“, – pataria Edita Debesienė.

Mūsų tikslas – taupyti jūsų laiką, jūsų pinigus ir svarbiausia, pasirūpinti, kad kasdieniniame grožio priemonių krepšelyje būtų tik tai, ko iš tiesų jums reikia bei kas patenkintų jūsų lūkesčius ir duotų akivaizdžius rezultatus.