/  Patarimai   /  Patarimai susiruošusiems atostogauti

Patarimai susiruošusiems atostogauti

Nors vasara daugeliui asocijuojasi su geru poilsiu, linksmybėmis ir šiltu oru, vis kaitrėjanti saulė tampa tikru išbandymu mūsų veido odai. Dėl nuolatinio prakaitavimo ir išsiskiriančių druskų odoje labai sumažėja drėgmės lygis, nuo per didelio saulės spindulių kiekio oda greičiau sensta, todėl gali atsirasti raukšlių ir pigmentinių dėmių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ilgametę patirtį turinti kosmetologė Edita Debesys pataria, kaip tinkamai paruošti savo veido odą ir ją prižiūrėti visą vasarą. Pasak specialistės, iki šiltojo metų sezono geriausia pasidaryti eksfolijuojančias, odos regeneraciją skatinančias ir drėkinamąsias procedūras. Riebią veido odą turinčioms moterims ji rekomenduoja atlikti veido valymą, sausą odą turinčioms – drėkinamąsias ir maitinamąsias procedūras, o jei jūsų veido oda pigmentuota, prieš vasarą rekomenduojama atlikti balinamąsias procedūras.

Riebią veido odą turinčioms moterims ji rekomenduoja atlikti veido valymą, sausą odą turinčioms – drėkinamąsias ir maitinamąsias procedūras.

„Svarbu, kad moterys, turinčios mišrią veido odą, nepamirštų, jog ir odą reikia prižiūrėti kaip dviejų skirtingų tipų – riebesnėms vietoms reikėtų naudoti valančias ir poras sutraukiančias priemones, o sausesnėms zonoms būtinas intensyvus drėkinimas. Privalu maksimaliai atstatyti odos drėgmę ir apsauginį odos barjerą. Visiems odoms tipams reikalingas drėkinimas: drėkinamieji serumai, kremai, kaukės“, – pataria E.Debesys.

Kosmetologė vasarą rekomenduoja vengti stiprių eksfolijuojančių procedūrų, šveitimo, priemonių su alkoholiu ir kitomis lakiomis medžiagomis. „Karštis, saulė, dulkės, vėjas, sūrus jūros vanduo dirgina ir džiovina odą, dėl to oda ima kimštis, sausėti ir greičiau senti. Pagausėja riebalų ir prakaito išsiskyrimas, atsiranda didesnis odos dehidratacijos pavojus. Nepamirškite, kad šiltuoju metų laiku ypač svarbu gerti vandenį.

Papildykite savo lentynas lengvomis, neagresyviomis priemonėmis: tokiomis kaip lengvi pienelio pavidalo, geliniai ar putų prausikliai, drėkinamieji kremai, kad galėtumėte atsigaivinti ir papildomai drėkinti, įsigykite serumą su hialurono rūgštimi, antioksidantu vitaminais C ir E. Terminis vanduo ne tik padės sudrėkinti odą, bet ir ją atgaivins“, – priduria specialistė.

Kartą ar du per savaitę rekomenduojama atlikti lengvą odos šveitimą, tačiau reikėtų vengti abrazyvinių šveitiklių.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir saulės kaitroje visada naudoti kremus su atitinkamu SPF filtru. „Veido odos priežiūra vasarą turėtų skirtis nuo kitų metų laikų tuo, kad jūsų priemonės turėtų būti lengvesnės, daugiau dėmesio skirkite drėkinimui ir naudokite didesnius saulės filtrus nei kitais metų laikais. Makiažo pagrindui rekomenduoju BB kremus su saulės filtrais ir mano mylimas sausas mineralines pudras“, – pataria kosmetologijos ekspertė.

Jei oda linkusi į pigmentaciją, geriausia jos nedeginti, bent jau veidą patepti ne mažesniu nei 50 SPF turinčiu kremu ir pridengti kepuraite.

Susiruošus atostogauti ten, kur saulė kaitresnė nei Lietuvoje, E.Debesys pataria porą savaičių prieš kelionę atlikti valomąsias veido procedūras, kad oda spėtų regeneruoti. Taip pat ji rekomenduoja atlikti ir drėkinamąsias, skaistinamąsias procedūras.

„Pasidarykite viso kūno šveitimą ir drėkinimą. Kuo oda bus drėgnesnė, tuo didesnė tikimybė, kad įdegis bus gražesnis, tolygesnis ir ilgiau išsilaikys. Su savimi į kelionę pasiimkite lengvas, porų nekemšančias priemones. Būtinai prauskite ir drėkinkite odą bent du kartus per dieną. Čia labai svarbūs ir paakių kremai, nes akių vokų oda itin plona ir dirgli.

Papildomai priežiūrai galite įsigyti raminamąsias ir drėkinamąsias bioceliuliozines kaukes, kurias lengva užsidėti. Išsirinkite savo odos fototipui tinkamą saulės apsaugą, saulėtose šalyse rekomenduoju mažiausiai 30 SPF. Puikiai pravers terminis vanduo. Jei oda linkusi į pigmentaciją, geriausia jos nedeginti, na, bent jau veidą patepti ne mažesniu nei 50 SPF turinčiu kremu ir pridengti kepuraite.

Kremą tepkite 15 minučių prieš saulės vonias kas dvi valandas arba po maudynių. Pradžioje deginkitės arba tada, kai saulė nėra kaitriausia (iki 11 val. arba nuo 16 val.), arba labai saikingai po 15 minučių vieną ir kitą kūno pusę. Nepamirškite saulės akinių, jie jus apsaugos nuo priešlaikinių raukšlių formavimosi“, – odos priežiūros taisykles vardija specialistė.

Tinkamai prižiūrėjus odą per atostogas, grįžus į namus ja bus galima rūpintis įprastai. „Puikus pasirinkimas būtų apsilankyti pas kosmetologę ir atlikti raminamąsias ir drėkinamąsias procedūras. Jei nudegėte ir oda pradėjo luptis, naudokite drėkinamąsias priemones, turinčias vitamino E, – tepkite bent kartą per dieną, taip sumažinsite diskomfortą“, – pataria E.Debesys.

Mūsų tikslas – taupyti jūsų laiką, jūsų pinigus ir svarbiausia, pasirūpinti, kad kasdieniniame grožio priemonių krepšelyje būtų tik tai, ko iš tiesų jums reikia bei kas patenkintų jūsų lūkesčius ir duotų akivaizdžius rezultatus.